چشم وامی کنم؛ پنجره ای را گشوده می بینم که تصویر خورشید را در سینه خویش جای داده است و شعاع نرم پای نورش را بر فرشی از تبسم و ترانه می گستراند.در امتداد بی دریغ نور، هرچه می بینم، روشن تر از تمام لبخندهای عالم است؛ لبریز مهربانی، سرشار از محبّتی که جز از عمق دست های مادر نمی تراود.«مادر» کلام مقدس آفرینش! و من چه بگویم از تو که خدواند هستی بخش بهشت برینش را به زیر پای تو گسترانیده .و نمی دانم چگونه عمق سپاسم را بیان کنم به تو که بهترین و عزیزترینی . به تو که مهرت بی انتهاست و عشقت تمام نشدنی .برای لحظه ای هم که شده خستگیت را به من بده تا آسوده شوی و نگرانیهایت را به من واگذار تا از آن رها شوی .ای کاش می توانستم گوشه ای از محبتت را جبران کنم .

نازنین مادرم ، صمیمانه بر دستان پرمهرت بوسه می زنم و عاشقانه روزت را تبریک می گویم و از خداوند بزرگ می خواهم که تو را در پناه خودش سلامت بدارد . الهی آمین

و اما فرشته کوچکم

تو را نیز شاکر و سپاسگرارم که با بودنت مرا شایسته نام مادر کردی،تو که پاک و معصومی و من به روح کودکانه ات غبطه می خورم . تو تبلور همه خوبی هایی و عین قداست و برای من نشانه ای از لطف بی پایان خالقم . 

 

هر شب هنگامی که به خواب ناز فرو می روی به صورت معصومت که کم از فرشته های آسمونی ندارد نگاه می کنم و در مقابل پروردگارم سر تعظیم فرو می‌آورم  و هزاران بار به خاطر موهبتی که به من عطا کرده شکرگزاری می کنم . وجود مقدس تو هست که به من این جسارت رو داده که خودم رو به خدا نزدیک حس کنم . وقتی دستای کوچیکت رو می گیرم تمام خستگی ها و ناملایمات زندگی به یکباره گم می شوند و فقط آرامش می ماند و عشق . فقط راز می ماند و نیاز .

مهربان دوست داشتنی ام از تو و از آفریننده ات به خاطر لذت مادری که به من هدیه دادید تشکر می کنم . تمامی عشقم را نثارت می کنم و بهترینها را برایت آرزومندم .

پ.ن : میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن و مادر را بر همه شما نازنینان مبارکباد .لبانتان پر از  خنده و دلتان شاداب و سرزنده باد